Період публікації:

від

до

Категорія:

Фестиваль писанкарства "Диво Великодня"

Опубліковано: Четвер, 13 квітня 2017 

min
max

З метою залучення учнівської молоді до традиції писанкарства, виявлення обдарованих учнів, підтримки їх творчості, позашкільним закладом освіти Львівським державним Будинком техніки на передодні величного свята Христового Воскресіння 12 квітня 2017 року на базі Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання  та дизайну проведено фестиваль писанкарства „Диво Великодня”. У заході взяли участь учні НЗ ПТО м. Львова.

Відкрив святкове дійство директор Будинку техніки Вахула Роман Степанович, який наголосив на тому що, писанки – це своєрідний мініатюрний живопис України, котрий відображає величання споконвічного закону весняного пробудження сонця і відродження природи. А директор МЦПТОХМД Даць Ярослав Дмитрович побажав учасникам успіхів у написанні писанок.

За програмою фестивалю учасники представили виставку учнівських робіт на великодню тематику, зокрема об’ємні композиції з писанок в різних техніках виконання. Виставкові експозиції вражали неповторністю,  фантазією та різноманіттям кольорових гам. Велике захоплення викликали писанки, оздоблені бісером, стрічками, нитками, стрічками й іншими традиційними та нетрадиційними матеріалами.

Юні писанкарки та писанкарі впродовж 2-х академічних годин старанно розписували писанки з використанням української символіки, кольорів на основі прадавніх орнаментів та магічних знаків. Кожен учасник фестивалю мав змогу продемонструвати практичні навики та особисту творчість. В аудиторіях де створювались писанки панувала атмосфера затишку, світла та добра.

Завершився фестиваль великою кількістю барвистих писанок, котрі відображали духовний світ, політ творчої фантазії молодих талантів. Оригінальний орнамент писанок не тільки чарував своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту, а й відтворював прадавні символи світорозуміння і природи, єднав з традиціями минулого.

Ознайомитись із композиціями великодніх робіт завітала мистецтвознавець Тимчук Христина Костянтинівна, котра зазначила, що кожна писанкарство – це народне мистецтво, яке потрібно пропагувати молодому поколінню України, залучаючи його до активної художньо-прикладної творчості. Писанка в світі є символом українського народу. Побажала юним писанкарям самоствердження у реалізації творчих вмінь у житті.

Учасники фестивалю „Диво Великодня” відзначені грамотами Львівського державного Будинку техніки за активну участь у відродженні християнської духовності, українських народних традицій та звичаїв. Висловлюємо щиру подяку адміністрації МЦПТОХМД за сприяння у проведенні фестивалю.

Такі заняття з писанкарства дають реальну можливість доторкнутися до народної культури, побуту українців. Це чудова нагода подивитися один на одного по-новому, пізнати щось нове в своєму житті, або, навіть, започаткувати в собі нові творчі завдатки а педагогічним працівникам  поспілкуватися у неформальному творчому просторі. Можна сподіватися, що подальше вивчення розписів українських писанок відкриє не тільки безліч загадок праісторії східнослов'янських народів, а й дозволить краще зрозуміти джерела сучасного декоративного мистецтва України. То ж нехай об’єднує наші серця великодня писанка і під мирним небом квітне рідна Україна.

Немає коментарів

Схожі статті:

Привітання з Днем Студента Привітання з Днем Студента Опубліковано: П`ятниця, 17 листопада 2017 Дорогий студент! Нехай світле почуття легкості студентських років тебе не покидає ще багато років після отримання диплому, а відзначення дня Студента залишиться однією з пам'ятних дат в році. Бажаю тобі взяти від моментів студентського життя максимум того, що воно може тобі дати, і святкувати День...

Переглядів: 499 Коментарів: 0

Департамент освіти і науки

Привітання з днем української мови та писемності Привітання з днем української мови та писемності Опубліковано: Четвер, 09 листопада 2017 Дорогі українці! Щиросердечно вітаємо вас з Днем української писемності та мови. Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу; найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність. Маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов...

Переглядів: 484 Коментарів: 0

Департамент освіти і науки
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини
Ми у Facebook
Ми у Facebook