Період публікації:

від

до

Категорія:

Майстер-клас з писанкарства в Бориславській ЗСШ-інтернаті

Опубліковано: Середа, 12 квітня 2017 

min
max

Напередодні Великодніх свят до учнів Бориславської ЗСШ-інтернату завітала   пані Чопик Ореста з м.Львова, щоб розповісти та показати дітям  як в руках майстрині народжується диво – писанка.

Писанка – це символ сонця, відродження, любові й краси; вони мають дохристиянське походження і зародилися в язичницьку давнину.

За віруваннями, писанка є джерелом зародження життя, початком Всесвіту.

Писанкарство - старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення.   

Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.

Пані Ореста  займається цим видом мистецтва дуже давно - це її покликання. 

Вона  знає про писанки, їхню історію, кольори та орнаменти, традиції розпису у різних регіонах України безліч цікавого. І цією інформацією вона щедро ділилася з учасниками заняття.

Але головне, задля чого й завітала майстриня  – це практичні навички розпису великодніх яєць. Деякі учні  вперше спробували себе у цій справі, дуже хвилювалися і боялися, що в них нічого не вийде. Але писанка вийшла у кожного!

Основна заповідь від майстрині: «Негарних писанок не буває!». І всі учасники майстер-класу переконалися у цьому, коли на останньому етапі майстер-класу почали знімати віск, і під вогнем свічок народжувалися  золотаво-червоні орнаменти на їхніх писанках.

 

 

Немає коментарів

Схожі статті:

Учням Львівського міжрегіонального ВПУ залізничного транспорту провели майстер-клас з писанкарства (фото) Учням Львівського міжрегіонального ВПУ залізничного транспорту провели майстер-клас з писанкарства (фото) Опубліковано: П`ятниця, 16 березня 2018 Весь світ – в очікуванні приходу найвеличнішого свята Христового Воскресіння. Мабуть, важко знайти людину, яка б не згадувала весняні дні дитинства, коли мати ставила на стіл пахучу паску в оздобленні яскравих крашанок або писанок. Писанка завжди була головним атрибутом святкувань приходу весни. Так,...

Переглядів: 17 Коментарів: 0

Профтехосвіта

Учням ВПУ № 29 провели майстер-клас із писанкарства (фото) Учням ВПУ № 29 провели майстер-клас із писанкарства (фото) Опубліковано: Четвер, 15 березня 2018 Писанкарство – старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, яка мала обрядове та магічне значення. З метою відродження традиції писанкарства педагогічними працівниками Львівського державного Будинку техніки 13 березня для учнів ВПУ № 29 за сприяння керівника гуртка «Рукоділля»...

Переглядів: 30 Коментарів: 0

Профтехосвіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook