Період публікації:

від

до

Категорія:

Майстер-клас з писанкарства в Бориславській ЗСШ-інтернаті

Опубліковано: Середа, 12 квітня 2017 

min
max

Напередодні Великодніх свят до учнів Бориславської ЗСШ-інтернату завітала   пані Чопик Ореста з м.Львова, щоб розповісти та показати дітям  як в руках майстрині народжується диво – писанка.

Писанка – це символ сонця, відродження, любові й краси; вони мають дохристиянське походження і зародилися в язичницьку давнину.

За віруваннями, писанка є джерелом зародження життя, початком Всесвіту.

Писанкарство - старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення.   

Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.

Пані Ореста  займається цим видом мистецтва дуже давно - це її покликання. 

Вона  знає про писанки, їхню історію, кольори та орнаменти, традиції розпису у різних регіонах України безліч цікавого. І цією інформацією вона щедро ділилася з учасниками заняття.

Але головне, задля чого й завітала майстриня  – це практичні навички розпису великодніх яєць. Деякі учні  вперше спробували себе у цій справі, дуже хвилювалися і боялися, що в них нічого не вийде. Але писанка вийшла у кожного!

Основна заповідь від майстрині: «Негарних писанок не буває!». І всі учасники майстер-класу переконалися у цьому, коли на останньому етапі майстер-класу почали знімати віск, і під вогнем свічок народжувалися  золотаво-червоні орнаменти на їхніх писанках.

 

 

Немає коментарів

Схожі статті:

Засідання динамічної  групи вчителів початкових класів Бориславської ЗСШ-інтернату Засідання динамічної групи вчителів початкових класів Бориславської ЗСШ-інтернату Опубліковано: Четвер, 13 вересня 2018 Кожного року,  наприкінці серпня в Бориславській ЗСШ-інтернаті проходять засідання динамічних груп. Зокрема вчителі початкових класів працювали над вирішенням поставлених завдань перед школою в сучасних умовах з урахуванням рівня організації навчально-виховного процесу учнів початкових класів. Основною...

Переглядів: 24 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Підбиваємо підсумки Підбиваємо підсумки Опубліковано: Середа, 30 травня 2018 21 травня в 4 класі Бориславської ЗСШ-інтернату школярі  підвелили підсумки своїх досягнення протягом навчального року, запровадивши графік рейтингу. Діти старались якомога більше одержати добрих оцінок , за це в графіку за виконання учнівських обов’язків ставили «золоту зірочку», а за невиконання —...

Переглядів: 100 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook