Період публікації:

від

до

Категорія:

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму

Опубліковано: П`ятниця, 01 липня 2016 

min
max

В рамках низки науково-освітніх проектів Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького у липні 2016 року пропонує відвідати наступні заходи:

  • з 13.12.14 – у музейному комплексі НМЛ на вул. М. Драгоманова, 42 діє оновлена постійна експозиція «Українське мистецтво ХХ ст.» відкрита у рамках заходів з нагоди 150-ї річниці від дня народження засновника НМЛ митрополита Андрея Шептицького). Експозиція представляє розвиток українського мистецтва ХХ ст. у широкому спектрі художніх процесів – від чільних представників епохи модерну (О. Новаківського, І. Труша, О. Мурашка, О. Кульчицької, В. Кричевського, М. Сосенка, П. Холодного) до пошуків українського авангарду (О. Архипенко, М. Андрієнко-Нечитайло, С. Гординський та ін.). Розділ мистецтва 1950-1970-х рр. презентують кращі роботи представників різних мистецьких шкіл і напрямків, що розвивались всупереч офіційній доктрині соцреалізму в мистецтві (Й. Бокшай, Ф. Манайло, Т. Яблонська, О. Кравченко, Р. та М. Сельські, З. Флінта, Л. Медвідь та ін.). Четвертий розділ експозиції сформували роботи представників українського мистецтва доби постмодерну 1980-1990-х рр.(В. Патик, І. Шумський, Р. Петрук, М. Демцю, Б. Буряк, В. Москалюк, П. Сипняк, В. Одрехівський та ін.). Окремий сегмент експозиції творять роботи українських митців діаспори.
  • 30.07.15 – 31.12.16 – виставка «На пошану Основнику» до 150-річчя від дня народження фундатора музею, визначного церковного та культурно-громадського діяча – митрополита Андрея Шептицького. Виставку розгорнено в історичній колисці НМЛ –  музейному комплексі на вул. М. Драгоманова, 42. Цей проект органічно увіллявся в програму загальноміських ювілейних заходів, що відбуваються з нагоди проголошення 2015 року Роком митрополита Андрея та Климентія Шептицьких. Виставку сформували три розділи, що об’єднали історико-документальний, меморіальний та мистецький матеріал, пов'язаний із життям та діяльністю А. Шептицького як Основника музею та його довголітнього мецената. Окрему частину експозиції складають твори живопису, графіки та скульптури, що насвітляють постаті стипендіатів А. Шептицького – видатних українських митців, які формували обличчя української художньої культури Галичини початку - середини ХХ ст. – О. Новаківського, М. Бойчука, М. Сосенка, О. Сорохтея, М. Осінчука, М. Паращука, Ю. Буцманюка, І. Северина, М. Мороза, Д. Горняткевича, В. Дядинюка та багатьох інших.
  • 23.06.16 – 15.07.16 – Петро Гулин «Живопис». До експозиції виставки увійшли твори малярства відомого львівського митця, заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної спілки художників України, члена Спілки художників Чеської Республіки Петра Анатолійовича Гулина. Його творча постава стала однією із виразно окреслених домінант українського мистецького процесу епохи постмодернізму. Митець є визнаною постаттю не лише у творчому середовищі Львова та України, а й є широко відомим у світі. Основою невичерпного ідейно-семантичного діапазону образотворення П. Гулина незмінно залишається естетика авангарду. Його доробок у царинах монументального й станкового живопису, станкової та книжкової графіки слід розглядати у площині синтезу філософії, науки і мистецтва. Виставка розгорне напрацювання останнього десятиріччя у живопис та графіці.
  • 21.07.16 – 13.08.16 – Валерій Мартинчик «Живопис» (Лондон, Великобританія). Митець народився в 1948 році і вивчав мистецтво в колишньому СРСР. У 1972 році закінчив Державну академію образотворчих мистецтв в Мінську (Білорусь). Після лібералізації політичного і культурного життя в колишньому СРСР став засновником і куратором  першої групи підпільних художників Білорусі «Forma». З 1990 року живе і працює в Лондоні. Виступив експонентом десятків виставок у різних куточків світу та понад 20 персональних виставок в Англії, Франції, Бельгії, Іспанії та ін. Лауреат премії «Акварель 21 століття» (Bankside Gallery, London 2005). У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького вперше представить ретроспективу творчості.

Окрім того, в рамках низки науково-освітніх проектів НМЛ, а саме: «Школа і музей – працюємо разом», «Церковно-календарний рік в НМЛ (на прикладі пам’яток українського мистецтва з фондів НМЛ)», «Канікули в НМЛ: нове життя давніх традицій» – систематично проводитимуться тематичні заняття в експозиції музею, майстер-класи, читатимуться лекції за широким спектром тематики (за замовленням).

Немає коментарів

Схожі статті:

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Опубліковано: Четвер, 19 грудня 2019 В рамках низки науково-освітніх проєктів Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького пропонує відвідати наступні заходи: 13 грудня – 23 лютого – «Корнило Устиянович: художник українського відродження в Галичині» (до 180-річчя від дня народження). В рамках науково-освітніх програм...

Переглядів: 734 Коментарів: 0

Виховання

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на мистецьку програму Опубліковано: П`ятниця, 06 грудня 2019 В рамках низки науково-освітніх проєктів Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького пропонує відвідати наступні заходи: 8 листопада – 8 грудня – виставка Романа Романишина. Перехрестя. 13 грудня – 20 лютого – «Корнило Устиянович: художник українського відродження в Галичині» (до 180-річчя...

Переглядів: 828 Коментарів: 0

Виховання
Анонси
Календар подій

Міжнародні спеціалізовані виставки «Освіта та кар’єра – 2020»
03 - 04 квітня 2020

Міжнародні спеціалізовані виставки «Освіта та кар’єра – 2020»

Опубліковано: Середа, 04 березня 2020


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини
Ми у Facebook
Ми у Facebook