Період публікації:

від

до

Категорія:

Підручник без дискримінації: МОН починає впровадження нових стандартів

Опубліковано: П`ятниця, 03 Червня 2016 

min
max

Починаючи з 2016 року МОН впроваджуватиме нові стандарти для підручників. Зокрема, щоб виправити завдання, в яких є ознаки гендерної дискримінації, вже провели експертизу близько 50 % макетів підручників для восьмих класів.

Про це йшлося під час робочої наради в Міністерстві освіти та науки України щодо видавництва підручників у новому навчальному році.

Перевірку здійснює група проекту проведення гендерної експертизи підручників та нормативних документів, що працює за підтримки фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей запевнив, що якість підручників – першочерговий пріоритет для МОН.

«Ми максимально намагатимемося внести зміни в підручники для восьмих класів, враховуючи стислі терміни, що лишитися до початку навчального року. Однак, впевнено можу сказати, що підручники для дев’ятих класів в наступному році пройдуть повну експертну перевірку. Ми плануємо, що вже в 2018 році підручники друкуватимуться на основі нової програми, з дотриманням усіх стандартів, в тому числі без дискрімінації», – запевнив Павло Хобзей.

Наразі Міністерство, на підставі конкурсного відбору, затвердило перелік зі ста п’ятдесяти одного підручника, що друкуватимуться за кошти держбюджету в 2016 році.

«Ми повинні забезпечити дітей підручниками до першого вересня, але це мають бути не просто підручники, а якісні підручники. Час в нас ще є», – заявив заступник директора Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України Юрій Завалевський.

Павло Хобзей також зазначив, що робота над підручниками для дев’ятих класів почнеться вже найближчим часом. Для цього МОН планує суттєво підвищити якість експертної перевірки та поглибити взаємодію між видавництвами, Міністерством та Інститутом модернізації освіти.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Львівщина отримала 82 % підручників для 2 класу Львівщина отримала 82 % підручників для 2 класу Опубліковано: Вівторок, 13 серпня 2019 Львівська область отримала 212 180 примірників підручників для 2-го класу Нової української школи, що становить 82 % від усіх необхідних книжок. Про це повідомили у департаменті освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. «Для 2019/2020 навчального року Львівщина робила замовлення...

Переглядів: 1019 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта

Підручники 2019: на початок липня вже надруковано 68 % підручників для 2-х класів, 100 % – для 5-х, 25 % – для 6-х та 4 % – для 11-х класів Підручники 2019: на початок липня вже надруковано 68 % підручників для 2-х класів, 100 % – для 5-х, 25 % – для 6-х та 4 % – для 11-х класів Опубліковано: Вівторок, 09 липня 2019 Наразі Міністерство освіти і науки чітко вкладається у графік друку підручників – усі книги будуть доставлені на обласні бази до 15 серпня. Місцеві органи управління освітою за законом зобов’язані виконати доставку підручників до закладів освіти протягом 15 календарних днів після отримання, тому за планом...

Переглядів: 1322 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини
Ми у Facebook
Ми у Facebook