Період публікації:

від

до

Категорія:

Круглий стіл на тему «Нова модель роботи Психолого-медико-педагогічної консультації: ефективно, професійно та в інтересах дитини» (фото)

Опубліковано: Четвер, 25 лютого 2016 

min
max

24 лютого 2016 року в рамках круглого столу «Роль (ПМПК) в інклюзії» відбулася розмова, де обговорювалися статті проекту Закону «Про освіту» щодо інклюзивного навчання та психологічної служби та соціально-педагогічного патронату у системі освіти, яку при сприянні департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації провели громадська організація «Батьки Джерела» спільно з Українським Католицьким Університетом.

Участь в заході взяли голова комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Лілія Гриневич, заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Підлісний, голова правління ГО «Родина», експерт із питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень (м. Київ) Лариса Самсонова, голова правління Інституту суспільно-економічних досліджень (м. Київ) Юрій Мироненко,фахівець з соціальної роботи Тереза Фаласеніді, голова Львівського обласного відділення українського фонду реабілітації людей з обмеженими можливостями Ярослав Грибальський, професор кафедри загальної та соціальної педагогіки УКУ Марія Швед, директор Львівського міського центру реабілітації «Джерело» Анна Гайдучок, а також представники департаменту освіти і науки ЛОДА, міського управління освіти і ПМПК, педагоги, директори шкіл та завідуючі дитячими дошкільними закладами, соціальні працівники, громадські діячі, батьки дітей з особливим потребами та інші зацікавлені особи.

На необхідності проведення реформи установи наголосила і керівник департаменту освіти Львівської ОДА Олександра Небожук. «У нас 8 тисяч дітей, яких треба обстежити. І лише сім працівників ПМПК. В такій ситуації надати якісні послуги неможливо», -- пояснила вона і запропонувала створити новий потужний центр, який би міг працювати якісно або демонополізувати цей ринок, таким чином даючи батькам можливість обирати, де і хто вивчатиме їх дитину.

Учасники круглого столу обговорювали представлену презентацію нової для України моделі роботи Психолого-медико-педагогічної консультації, яка може дозволити дітям з вадами розвитку отримувати кваліфіковану допомогу вчасно, фахово та індивідуально, автором якої є Тереза Фаласеніді, фахівець з соціальної роботи з багаторічним стажем. «У нашій презентації ми врахували досвід розвинутих країн, а також особливості українських реалій. В проекті немає нічого неможливого. Заявленими маленькими кроками ми здатні досягти найкращих результатів. Для цього потрібні лиш бажання, воля і співпраця між представниками влади і громадськості», – пояснює пані Фаласеніді.

Лілія Гриневич, голова комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України підняла питання інклюзії і ПМПК в новому законі «Про освіту», який зараз активно доопрацьовується у Комітеті. Присутні спільно обговорили нові підходи в роботі ПМПК та громадських організацій у рамках розвитку інклюзивного навчання в Україні, як одного з механізмів успішної реформи освіти.

Учасникам круглого столу були подані: зауваження про стосунки «Родина – ПМПК» з досвіду батьків дітей з особливими потребами Юлії Бойко, члена ГО «Батьки Джерела», презентація Терези Фаласеніді, фахівця з соціальної роботи, по підсумках роботи ПМПК у 2014-2015 роках та доповідь «Сучасні підходи до підготовки педагогів до роботи в інклюзивному середовищі» з досвіду діяльності програми «Соціальна педагогіка» Українського Католицького Університету Марії Швед, професора кафедри загальної та соціальної педагогіки УКУ.

Немає коментарів

Схожі статті:

«У бюджеті на 2019 рік передбачено 50 млн гривень на створення навчально-практичних центрів», - Лілія Гриневич «У бюджеті на 2019 рік передбачено 50 млн гривень на створення навчально-практичних центрів», - Лілія Гриневич Опубліковано: Понеділок, 10 грудня 2018 У бюджеті на 2019 рік передбачено 50 млн гривень на створення навчально-практичних центрів із сучасним обладнанням за професіями, яких найбільше потребує ринок праці. Про це повідомила сьогодні під час круглого столу на тему «Розвиток професійної освіти» Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. «Ми...

Переглядів: 230 Коментарів: 0

Департамент освіти і науки

«Для нас важливо гарантувати права учня», - Лілія Гриневич про розвиток дуальної форми освіти «Для нас важливо гарантувати права учня», - Лілія Гриневич про розвиток дуальної форми освіти Опубліковано: Понеділок, 10 грудня 2018 Міністерство освіти та науки оприлюднило проект розпорядження Уряду про договір щодо здобуття професійно-технічної освіти за дуальною формою навчання. Про це повідомила сьогодні під час брифінгу Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. «У цьому договорі визначені обов’язки закладу освіти,...

Переглядів: 196 Коментарів: 0

Департамент освіти і науки
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook