Період публікації:

від

до

Категорія:

Євген Гребінка

Опубліковано: П`ятниця, 14 лютого 2020 

min
max

           У Львівському обласному Будинку вчителя відкрито тематичну виставку, присвячену Євгену Гребінці з нагоди річниці його дня народження (2 лютого 1912 р.). Син української землі народився на хуторі Убіжище, поблизу Пирятина. Після закінченням Ніжинської гімназії переїздить до Петербурга і викладає у військово-учбових закладах російську мову і літературу, мінералогію, ботаніку і зоологію. Та славу свою здобув літературною діяльністю, яку розпочав ще в Ніжинській гімназії. Є свідчення що перші літературні спроби Є. Гребінки були переважно написані українською мовою. В Петербурзі він брав безпосередню участь в організації з викупу кріпацтва Т. Шевченка. Потім він активно сприяв виданню у 1840 р. першого «Кобзаря».
           Літературну славу принесли Є. Гребінці байки. Максим Рильський, даючи високу оцінку байкарському стилю Гребінки, пише: «… цей гумор у Гребінки має безперечно національний характер».
           Експонатами вставки є: копія портрета Є. Гребінки, знаного в ті часи художника А. Мокрицького, збірка творів у трьох томах виданих «Науковою думкою» у 1980 р. та інші експонати.
           Виставка триватиме до 20 лютого.

Немає коментарів

Анонси
Календар подій

Міжнародні спеціалізовані виставки «Освіта та кар’єра – 2020»
03 - 04 квітня 2020

Міжнародні спеціалізовані виставки «Освіта та кар’єра – 2020»

Опубліковано: Середа, 04 березня 2020


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини




Ми у Facebook
Ми у Facebook