Період публікації:

від

до

Категорія:

Відкрито книжкову виставку, присвячену Григорію Косинці

Опубліковано: Четвер, 28 листопада 2019 

min
max

29 листопада виповнюється 120 років від дня народження Григорія Михайловича Косинки (1899-1934), українського письменника, критика, перекладача. З цієї нагоди у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжково-журнальну виставку «Реабілітований посмертно».

Виставка експонується до 9 грудня за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 24, приміщення абонементу.

Довідково:

Справжнє прізвище письменника – Стрілець. Псевдонім Косинка він взяв від назви польових квітів червоних косинців, які дуже любив.

Народився в невеликому селі Щербаківка Обухівського району Київської області у незаможній селянській родині. Навчився грамоти від діда, коли мав чотири роки. З дитинства працював на цукроварні. Закінчив 2-класну школу у сусідньому селі Красний Кут. Брат матері, відомий прозаїк Калістрат Анищенко, дуже заохочував Григорія до навчання. У віці 14 років Григорій подався до Києва, де працював і відвідував вечірні гімназіальні курси.

У 1919 році відбувся творчий дебют Г. Косинки як письменника. У київській газеті «Боротьба» було опубліковано оповідання «На буряки». Навчався у Київському інституті народної освіти (1919-1922 рр.). Впродовж кількох років працював у різних газетах, журналах, видавництвах. У той же час публікував багато збірок оповідань, новел, перекладав твори М. Гоголя, М. Горького, А. Чехова.

Серед творів письменника – опубліковані у різні роки такі збірки оповідань і новел: «На Золотих Богів» (1922), «За воротьми» (1925), «В житах» (1926), «Політика» (1927), «Вибрані оповідання» (1928), «Циркуль» (1930), «Серце» (1933).

У 30-ті роки за погляди письменника причислили до основоположників «власницького націоналістичного світогляду». А після критичного виступу в будинку письменників 4 листопада 1934 року Григорія Косинку заарештували та кинули до Лук’янівської тюрми. Разом з іншими «терористами-білогвардійцями» був засуджений до смерті. Вирок виконаний у Києві 18 грудня.

Довгий час, близько тридцяти років, ім’я письменника замовчувалося або згадувалося негативно, твори не перевидавалися. У 1957 році Григорій Косинка – реабілітований.

Головною темою майже всіх оповідань Григорія Косинки є українське село часів революції та після неї. Найбільше уваги письменник приділяє у своїх новелах душевним переживанням героїв, чуттєвим враженням від навколишнього світу.

Твори письменника перекладені російською, білоруською, німецькою, італійською, польською, болгарською, угорською мовами. На Батьківщині, в с. Щербаківка, встановлено пам’ятник письменнику.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

«Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки «Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Понеділок, 30 березня 2020 30.03 – 128 років від дня народження Стефана Банаха (1892-1945). Математик світової слави, один з творців сучасного функціонального аналізу, один з двох засновників та безперечних лідерів Львівської математичної школи. Стефан Банах, син горянки Катерини Банах та Стефана Гречека, мешканця Краківського...

Переглядів: 16 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам

«Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки «Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Неділя, 29 березня 2020 29.03 – 292 роки від дня народження Кирила Григоровича Розумовського (1728-1803). Український військовий, політичний і державний діяч. Останній гетьман Війська Запорозького. Народився Кирило Розумовський 29 березня 1728 року в селі Лемеші Козелецької сотні Київського полку в родині бідного козака...

Переглядів: 84 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам
Анонси
Календар подій

Міжнародні спеціалізовані виставки «Освіта та кар’єра – 2020»
03 - 04 квітня 2020

Міжнародні спеціалізовані виставки «Освіта та кар’єра – 2020»

Опубліковано: Середа, 04 березня 2020


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини
Ми у Facebook
Ми у Facebook