Період публікації:

від

до

Категорія:

Територія учнівської молоді 2.0

Опубліковано: Четвер, 28 листопада 2019 

min
max

«Почніть звідти, де ви зараз перебуваєте. Використовуйте те, що у вас є і робіть те, що можете»    (Артут Еш).

Теоретично існує загальна згода щодо демократичних цінностей: «Усі люди народжуються вільними й рівними у своїй гідності і правах», «Дитині, здатній сформулювати свої власні погляди, забезпечується право вільно висловлювати ці погляди та право на свободу думки, совісті і релігії». Практично в кожній країні є своя викладена політика щодо цих питань. Але, якщо ми дійсно хочемо утверджувати демократичні цінності в суспільстві, то нам потрібно практикувати їх у нашій повсякденній роботі. Це важливо, адже справжнє прагнення до демократії в країні повинно бути очевидним і практикуватися з раннього віку дитини.

З метою створення творчого середовища для спілкування лідерів учнівського самоврядування, отримання нового досвіду організації роботи, підвищення рівня лідерської активності, забезпечення творчої взаємодії між лідерами шкіл Бродівського району 27 листопада 2019 року у приміщенні сесійної зали Бродівської районної ради відбувся Форум лідерів учнівського самоврядування «Територія учнівської молоді 2.0».

Завданнями  Форуму були: сприяння розвитку лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти Бродівського району, спрямованого на формування активної життєвої позиції; пошук шляхів розв’язання суспільних проблем; привернення уваги органів районного самоврядування, громадськості, педагогічних колективів до нагальних питань учнівської громади; підтримка талановитих лідерів, сприяння їх самореалізації, стимулювання подальшої творчої діяльності, обмін досвідом.

У Форумі взяли участь лідери з 24-ох закладів освіти району та учасники Бродівського Міжшкільного Учнівського Парламенту. Модератором та ведучою Форуму була учасниця Парламенту, учениця Бродівської гімназії імені І.Труша Христина Волощак. Презентуючи свої учнівські самоврядування, кожен учасник акцентував на тому, наскільки важливим є проактивна життєва позиція учнів, небайдужість до суспільних ініціатив та реалізація власного потенціалу.

Також учасники Форуму мали змогу поспілкуватися з представниками органів місцевого самоврядування, а саме -  головою Бродівської районної ради Євгеном Шведом, депутатом Бродівської міської ради Іриною Олехою та наймолодшим депутатом  Бродівської районної ради Тарасом Шаповалом. Учням було цікаво – який шлях до депутатського крісла; чи проводяться серед депутатів тренінги з тімбілдінгу, командоутворення та досягнення консенсусу; чим різняться функціїї та повноваження депутатів у районній раді  та міській раді. Підсумком такого спілкування стала пропозиція та запрошення учнівських лідерів на засідання комісій та сесій даних органів місцевого самоврядування.

Програмою Форму також було передбачено заняття з елементами тренінгу проекту «Ідея змінює країну», яке провела представниця Львівської облдержадміністрації. Учні отримали нагоду заповнити анкету даного проєкту та описати свої ідеї.

Підсумували зустріч методист відділу освіти Бродівської РДА, координатор Бродівського Міжшкільного Учнівського Парламенту Мирослава Островська та президент Парламенту Еліза Рогоцька, які запросили учнів долучатися до ініціатив та проєктів Міжшкільного Парламенту.

 

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Буккросинговий рух у закладі дошкільної освіти Буккросинговий рух у закладі дошкільної освіти Опубліковано: П`ятниця, 14 лютого 2020 Напереддень Міжнародного дня дарування книги, який відзначатимуть 14 лютого, у Бродівському КДНЗ №9 в рамках роботи студії інноваційних технологій відбулися «Літературні посиденьки. Буккросинг» за участі педагогів закладів дошкільної освіти району. Вихователь цієї  установи Любов Чорна, яка є автором...

Переглядів: 81 Коментарів: 0

Відділи освіти

Діалог як засіб взаємодії учасників освітнього процесу Діалог як засіб взаємодії учасників освітнього процесу Опубліковано: П`ятниця, 14 лютого 2020 13 лютого 2020 року у актовій залі відділу освіти Бродівської РДА відбулося друге засідання тематичного методичного кластеру «Мовлення вчителя – ключ до успіху». Адже усім зрозуміло, що важливою складовою педагогічної майстерності вчителя є його мовлення. Це інструмент професійної діяльності педагога,...

Переглядів: 79 Коментарів: 0

Відділи освіти
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини
Ми у Facebook
Ми у Facebook