Період публікації:

від

до

Категорія:

Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки

Опубліковано: Субота, 01 Червня 2019 

min
max

01.06 - День захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей відзначається щорічно 1 червня. У цей день світова спільнота закликає прислухатися до потреб дітей і особливу увагу приділити тим, хто з яких-небудь причин залишився без опіки рідних і близьких.

Це одне з найстаріших міжнародних свят. Світ почав відзначати його щороку з 1950 року, після затвердження Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. Пізніше цю ініціативу на міжнародному рівні підтримала ООН. Організація оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

День захисту дітей служить додатковим нагадуванням дорослим про проблеми дітей. Йдеться про дотримання їх прав на життя, свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок та дозвілля, на захист від фізичного та психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці.

ООН в 1959 році на засіданні прийняла Декларацію прав дитини. До неї увійшли статті, що закликають батьків, державні органи, неурядові організації визнати описані в документі права і свободи дітей, а також прагнення до їх дотримання. Декларація ООН не мала обов'язкової сили, а носила лише рекомендаційний характер.

Але незабаром права дітей закріпили на рівні міжнародного права. 20 листопада 1989 року ООН прийняла Конвенцію про права дітей. Її підписала 61 країна, а 13 липня 1990 року документ ратифікував СРСР.

У кожній країні майже 20-25% населення становлять діти. У кожній державі їх підстерігають різні небезпеки. У розвинених – це негативні наслідки через пристрасть до телевізора і комп'ютера, що призводить до розвитку надмірної жорстокості. Також викликає побоювання раннього сексуального розвитку молодого покоління.

Менш розвинені країни, такі як Африка й Азія, стикаються з проблемами голоду, безліччю смертельних захворювань, а також високим рівнем безграмотності і військовими конфліктами.

Міжнародний день захисту дітей в Україні став державним святом з 1998 року, після підписання Президентом Указу №568/98 «Про день захисту дітей». Ініціатором святкування стало Міністерство у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнський комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей «Україна – дітям».

У цей день проводяться для дітей освітні програми про те, куди вони можуть звернутися в разі утиску їх прав, а також вчать суспільство зважати на потреби дитини.

Традиційно до Міжнародного дня дітей організовують різного роду розважальні заходи. Діти беруть участь в конкурсах, малюють малюнки крейдою на асфальті, а також організовуються дитячі концерти та фестивалі. Крім того, проводиться безліч благодійних акцій, головна мета яких – зібрати гроші на різні благодійні проекти або лікування дітей.

 

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

До Всесвітнього дня дитини відкрито книжкову виставку «Віддаймо цей світ дитині» До Всесвітнього дня дитини відкрито книжкову виставку «Віддаймо цей світ дитині» Опубліковано: Середа, 20 листопада 2019 20 листопада – Всесвітній день дитини. З цієї нагоди у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжково-журнальну виставку «Віддаймо цей світ дитині». Виставка експонується до 30 листопада за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 24, фойє бібліотеки (2 поверх). Довідково: Всесвітній...

Переглядів: 20 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам

«Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки «Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Середа, 20 листопада 2019 20 листопада виповнилося 123 роки від дня народження Михайла Івановича Вериківського (1896-1962) – українського композитора, педагога, диригента, фольклориста, музично-громадського діяча. Михайло Іванович Вериківський народився 20 листопада 1896 року в м. Кременці. Сім'я Вериківських була велика:...

Переглядів: 22 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook