Період публікації:

від

до

Категорія:

Зимові традиції: історія і сучасність

Опубліковано: Середа, 14 лютого 2018 

min
max

Кожен народ має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть. В Україні  люди по-особливому святкують зимові свята, зберігаючи традиції своїх предків. Надзвичайно, з трепетом готуються до них. Під час Різдвяних свят колядують колядки, щедрівки, ходить вертеп, посівальники.

9 лютого в 3 класі Милятичівської ЗОШ І-ІІІ ступенів вчителем Рожанською У.Г. була проведена виховна година на тему : «Зимові традиції: історія і сучасність»
Метою виховної години було познайомити учнів з українськими традиціями та звичаями, обрядами і розвивати пізнавальний інтерес; виховувати пошану до давніх звичаїв українців, прагнення дізнатись більше й відродити їх у наші дні. Епіграфом стали такі слова з вірша Р. Завадовича:

Мене навчила рідна мати
Звичаї рідні шанувати.
І рідну мову, й рідний спів,
І славну пам'ять прадідів.

Виховна година розпочалась зі сценки «Свят-вечірня розмова». Діалог між матір’ю і сином про вечірню зірку, яка сповіщає про народження сина Господнього – маленького Ісуса Христа. Звучали на заході як і сучасні колядки «Чути дзвінок», «Пане, пане, господарю», так і віночок народних колядок. Був поставлений невеличкий вертеп Г. Різника «Зоря над вертепом». Батьки підготували учасникам вертепу чудові костюми. Майстерно виконала роль Св. Марії – Гайдюк Іванна. Дівчатка класу співали щедрівку «Щедрик», хлопчики-посівальники  сіяли золоті зерна пшениці , вітаючи всіх з Новим роком.

Діти не просто довідалися, а й переконалися, які в українців узимку свята – древні і  незабутні, радісні, сповнені любові до рідного краю та пошани до своїх традицій. 

 

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Свято Першого дзвоника та відкриття спортивного майданчика  у Зимноводівській школі № 2 Свято Першого дзвоника та відкриття спортивного майданчика у Зимноводівській школі № 2 Опубліковано: Вівторок, 18 вересня 2018 От і закінчилось ще одне веселе і безтурботне літо. А, отже, настав час вирушати у нову захоплюючу мандрівку дивовижною Країною Знань. 1-го вересня продзвенів Перший дзвоник у Зимноводівській ЗОШ І – ІІІ ступенів №2. На свято зібралась уся велика шкільна родина. Святково прибране подвір’я школи, чудові...

Переглядів: 10 Коментарів: 0

Відділи освіти

Олімпійський урок у Містківській ЗОШ I-IIIcтупенів Олімпійський урок у Містківській ЗОШ I-IIIcтупенів Опубліковано: Вівторок, 18 вересня 2018 7 вересня в Містківській ЗОШ I-III cтупенів для учнів 5 класу був проведений Олімпійський урок «Історія Олімпійських ігор». Мета: познайомити учнів з історією олімпійських ігор, поширити ідеї олімпізму, виховати почуття патріотизму, пропаганда здорового способу життя, розвиток олімпійського руху в Україні. Учням...

Переглядів: 9 Коментарів: 0

Відділи освіти
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook