Період публікації:

від

до

Категорія:

Відкрито книжкову виставку, присвячену Миколі Копернику

Опубліковано: Вівторок, 13 лютого 2018 

min
max

До 545-ти річчя від дня народження Миколая Коперника (19 лютого – 1473), польського та німецького астронома, математика (творець геліоцентричної теорії світу у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжково-журнальну виставку: «Видатний реформатор науки» (експонується з 13 лютого до 02 березня в приміщенні абонементу).

Довідка

Миколай Коперник, польсько- німецький астроном ,математик, фізик, правник, дипломат, економіст, канонік та лікар, народився 19 лютого 1473 у місті Торун (Польща)

У 1512 році починає писати свою наукову працю «Про обертання небесних сфер», у якій досліджує нову модель будови всесвіту.

Наполегливо працював над трактатом, ретельно перевіряючи кожний розрахунок. Чутки про його працю та ідеї почали поширюватися по всій Європі. Католицька церква, яка в той час найбільше переймалася боротьбою з Реформацією, спочатку поставилася поблажливо до діяльності Коперника, але провідники протестантизму (Мартін Лютер і Меланхтон), перебуваючи в Німеччині, відразу сприйняли її вороже.

Перше видання книги «Про обертання небесних сфер» з'явилося в травні 1543 року в Нюрнберзі, завдяки зусиллям Тідемана Гизе, Іоахима Ретіка і професора Нюрнберга математики Шонера, що узяв на себе проглядання коректур.

Крім теоретичних досліджень, до заслуг Коперника в цей час належать проектування і будівництво гідравлічної машини у Фромборку, що постачала в будинки воду, а також запуск польського монетного двору. Крім того, Коперник вів постійну лікарську практику.

Всі твори Миколи Коперника базуються на єдиному принципі, вільному від забобонів геоцентризму і що уразив учених того часу. Це - принцип відносності механічних рухів, згідно якому всякий рух відносний. Поняття руху не має сенсу, якщо не вибрана система відліку (система координат), в якій воно розглядається

У 1542 році стан здоров'я вченого різко погіршився — його розбив параліч. 24 травня 1543 року, маючи 70 років, Миколай Коперник помер внаслідок інсульту.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

«Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки «Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Субота, 17 березня 2018 17.03 – 144 роки від дня народження Августина Івановича Волошина (1874-1945). Український політичний, культурний, релігійний діяч, греко-католицький священик. Августин Волошин з’явився на світ 18 березня 1874 року в селі Келечині в родині греко-католицького священика. Хлопець здобув початкову освіту...

Переглядів: 19 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам

Інформаційні ресурси в системі освіти Інформаційні ресурси в системі освіти Опубліковано: П`ятниця, 16 березня 2018 21 століття, у якому зараз живемо, кидає нам виклик у всьому: встигнути за часом, за подіями, за інформацією. Особливо важливо володіти необхідною інофрмацією, бо ж давно відомо, що той, хто володіє інформацією, володіє світом. 14 березня у «Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці» відбувся...

Переглядів: 18 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook