Період публікації:

від

до

Категорія:

Відкрито книжкову виставку, присвячену Миколі Копернику

Опубліковано: Вівторок, 13 лютого 2018 

min
max

До 545-ти річчя від дня народження Миколая Коперника (19 лютого – 1473), польського та німецького астронома, математика (творець геліоцентричної теорії світу у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжково-журнальну виставку: «Видатний реформатор науки» (експонується з 13 лютого до 02 березня в приміщенні абонементу).

Довідка

Миколай Коперник, польсько- німецький астроном ,математик, фізик, правник, дипломат, економіст, канонік та лікар, народився 19 лютого 1473 у місті Торун (Польща)

У 1512 році починає писати свою наукову працю «Про обертання небесних сфер», у якій досліджує нову модель будови всесвіту.

Наполегливо працював над трактатом, ретельно перевіряючи кожний розрахунок. Чутки про його працю та ідеї почали поширюватися по всій Європі. Католицька церква, яка в той час найбільше переймалася боротьбою з Реформацією, спочатку поставилася поблажливо до діяльності Коперника, але провідники протестантизму (Мартін Лютер і Меланхтон), перебуваючи в Німеччині, відразу сприйняли її вороже.

Перше видання книги «Про обертання небесних сфер» з'явилося в травні 1543 року в Нюрнберзі, завдяки зусиллям Тідемана Гизе, Іоахима Ретіка і професора Нюрнберга математики Шонера, що узяв на себе проглядання коректур.

Крім теоретичних досліджень, до заслуг Коперника в цей час належать проектування і будівництво гідравлічної машини у Фромборку, що постачала в будинки воду, а також запуск польського монетного двору. Крім того, Коперник вів постійну лікарську практику.

Всі твори Миколи Коперника базуються на єдиному принципі, вільному від забобонів геоцентризму і що уразив учених того часу. Це - принцип відносності механічних рухів, згідно якому всякий рух відносний. Поняття руху не має сенсу, якщо не вибрана система відліку (система координат), в якій воно розглядається

У 1542 році стан здоров'я вченого різко погіршився — його розбив параліч. 24 травня 1543 року, маючи 70 років, Миколай Коперник помер внаслідок інсульту.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Вівторок, 18 вересня 2018 18.09 – 177-річчя від дня народження Михайла Петровича Драгоманова (1841–1895). Драгоманов Михайло Петрович (30 (18) вересня 1841, Гадяч, Полтавська область - 2 липня (20 червня) 1895, Софія) - український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, фольклорист, громадський діяч.  ...

Переглядів: 35 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам

Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Сьогодні Україна та світ відзначають»: інформаційний щоденник Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки Опубліковано: Неділя, 16 вересня 2018 16.09. – 75 років від дня народження Валерія Веніаміновича Марченка (1947-1984). Український дисидент-правозахисник, літературознавець і перекладач. Народився в Києві. Батько Веніамін Умрілов розлучився з дружиною. Мати — Ніна Михайлівна Марченко, у другому шлюбі — Смужаниця. Дід по матері — український...

Переглядів: 54 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook