Період публікації:

від

до

Категорія:

Створено Державну службу якості освіти України – рішення Уряду

Опубліковано: Четвер, 07 грудня 2017 

min
max

Створено орган, що централізовано відповідатиме за дотримання якості освіти та освітніх стандартів, – Державну службу якості освіти України (ДСЯО). Відповідне рішення було прийнято КМУ 6 грудня 2017 року під час засідання Уряду.

Нова структура засновується на базі ДІНЗ – Державної інспекції навчальних закладів. Вона матиме ширші повноваження, а також буде представлена на регіональному рівні через спеціальні відділення.

Законом «Про освіту» передбачено, що єдиним плановим заходом державного нагляду (контролю) щодо шкіл буде інституційний аудит. Він має проводитися раз на десять років працівниками територіальних органів Державної служби якості освіти. Його мета – оцінити якість освітньої діяльності закладу освіти, виробити рекомендації щодо її підвищення та вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а також привести освітній та управлінський процеси у відповідність до вимог законодавства та ліцензійних умов.

«Держслужба якості має бути ідеологічно новою структурою. Основним завданням інституційного аудиту є не «покарання винних», а допомога закладу, керівництву, вчителям у підвищенні якості їх діяльності та якості результатів навчання учнів. Отже, «державний нагляд» має перетворитися на інструмент забезпечення якості та єдності державної політики в сфері загальної середньої освіти. Крім того, Законом передбачено, що Держслужба отримує повноваження звертатися до судів з позовами про зобов’язання органів місцевого самоврядування, місцевих органів управління освітою усунути порушення та виконати вимоги законодавства в сфері освіти. Це має суттєво доповнити механізми забезпечення законності в управлінні школами і захисту їх інтересів», - розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Прийнята Урядом постанова зобов’язує Міністерство освіти і науки подати КМУ впродовж 2 місяців проект Положення про Державну службу якості освіти, а також пропозиції щодо її розміщення.

Джерело: офіційний сайт МОН

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Про самооцінювання в загальноосвітньому навчальному закладі Про самооцінювання в загальноосвітньому навчальному закладі Опубліковано: Субота, 17 березня 2018             5 березня  2018 року проведено семінар для педагогічних працівників ЗНЗ області (за окремим списком) на тему «Самооцінювання в загальноосвітньому навчальному закладі. Методи опитування учасників освітнього процесу».            Відкриваючи семінар, методист кабінету розвитку освіти Наталія...

Переглядів: 125 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Лілія Гриневич: Привабити студентів та зупинити їх відтік можна лише якістю вищої освіти, яка зростає Лілія Гриневич: Привабити студентів та зупинити їх відтік можна лише якістю вищої освіти, яка зростає Опубліковано: Четвер, 01 лютого 2018 Головна мета реформування системи вищої освіти – забезпечення якості освіти. Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час виступу на засіданні розширеної Колегії МОН 26 січня 2018 року. Вона зазначила, що попри значну проблему з фінансуванням, це не єдина і не ключова причина...

Переглядів: 211 Коментарів: 0

Вища освіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Актуально
Спеціальні новини

  

Ми у Facebook
Ми у Facebook