Період публікації:

від

до

Категорія:

«Щодо закриття шкіл мов нацменшин, щодо неможливості навчатися мовами нацменшин – це неправда» - Лілія Гриневич під час зустрічі із з представниками польських шкіл (фото)

Опубліковано: Четвер, 26 жовтня 2017 

min
max

Сьогодні, 26 жовтня, Міністр науки та освіти України Лілія Гриневич у Франковому університеті зустрілась із представниками польських шкіл Львівщини та сусідніх областей. Під час зустрічі Міністр спростовувала міфи щодо так званої «мовної» статті у Законі «Про освіту» та зазначила, що в Україні та за кордоном її не правильно трактують.

Так, за словами Лілії Гриневич – жодної школи із мовою нацменшин закривати не будуть.

«Щодо закриття шкіл мов нацменшин, щодо неможливості навчатися мовами нацменшин – це неправда. Україна дотримується своїх міжнародних зобов’язань, і діти в школах з мовами національних меншин зможуть навчатись мовою національної меншини. Але при цьому ми розширюватимемо вживання української мови, тому що для повноцінної професійної самореалізації, здобуття вищої освіти в Україні та посідання державних посад кожен громадянин повинен мати можливість навчитися вільно володіти державною мовою. Деталізація цієї статті закону, яка зараз стосується всієї системи освіти, буде в законі про загальну середню освіту, над яким ми зараз працюємо», - наголосила Лілія Гриневич.

Під час зустрічі Міністр відповідала на питання, які виникають у представників польської меншини щодо особливості імплементації «Закону про освіту» в частині питання про мову навчання.

Відтак, Лілія Гриневич роз’яснила, як саме Міністерство освіти планує розширити вживання української мови у школах нацменшин. Так, згідно з «Законом про освіту», діти під час навчання у початковій школі вивчатимуть усі предмети, серед них буде і українська мова, рідною мовою. Втім, уже з 5 класу у навчальних закладах запроваджуватимуть двомовне навчання. Тоді один предмет учні або вивчатимуть і рідною, і державною мовою, або ж частину предметів вивчатимуть рідною, а іншу – українською мовою. А ще у школах зможуть обирати кількість годин навчання українською мовою.

«Всі міжнародні зобов’язання, що стосуються забезпечення прав національних меншин в сфері освіти, говорять про те, що представники нацменшин мають право навчатись та вивчати рідну мову, але це не має перешкоджати володінню державною мовою», - акцентувала Міністр й додала, що у деяких школах із мовою нацменшин можна спостерігати ситуацію, коли учні державною мовою володіють на дуже низькому рівні.

Що ж до ситуацією із школами, де учні вчаться польською мовою, то, за словами Лілії Гриневич, у них уже частину предметів викладають українською мовою.

«Тобто тут вже застосований підхід, описаний у новому Законі», - зазначила Лілія Гриневич.

У межах зустрічі Міністр освіти зазначила – загалом сьогодні в Україні навчається понад 400 тисяч дітей в 1 345 школах, де є навчання мовами меншин.

Немає коментарів

Схожі статті:

Лілія Гриневич: Представники національних меншин мають право навчатися рідною мовою та вивчати її, але це не має перешкоджати володінню державною мовою Лілія Гриневич: Представники національних меншин мають право навчатися рідною мовою та вивчати її, але це не має перешкоджати володінню державною мовою Опубліковано: Четвер, 26 жовтня 2017 «Навколо статті 7 Закону «Про освіту» виникло дуже багато міфів, які були тиражовані та розповсюджені і в Україні, і за кордоном. Вони стосувалися закриття шкіл з мовами національних меншин, неможливості навчатися мовами національних вершин. Усе це – неправда. Україна дотримується своїх міжнародних зобов’язань,...

Переглядів: 595 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта

У 2018 році частка ВВП на освіту складатиме 6,7 %, а зарплата вчителів зросте на 25 % У 2018 році частка ВВП на освіту складатиме 6,7 %, а зарплата вчителів зросте на 25 % Опубліковано: П`ятниця, 29 грудня 2017 Зведений бюджет освіти в 2018 році становить 221,9 млрд гривень, при цьому за рахунок збільшення зарплат на наступний рік для вчителів на 25 % обсяг освітньої субвенції зріс на 11,2 млрд і склав 61,7 млрд грн. Про це йшлося під час прес-конференції Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич на тему:...

Переглядів: 387 Коментарів: 0

Департамент освіти і науки
Анонси
Календар подій

Міжнародні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu»
14 - 16 березня 2019

Міжнародні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu»

Опубліковано: Понеділок, 17 грудня 2018


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook